Aktīvās atpūtas iespējas vasarā Smiltenes novadā

Kalendārā redzams pirmais vasaras mēnesis, un daudziem atvaļinājumu laiks jau ir klāt –  īstais brīdis pabūt kopā ar ģimeni, draugiem vai vienam pašam doties aktīvi atpūsties. Smiltenes novadā ir daudz tūrisma objektu, kas piedāvā aktīvo atpūtu pie ūdens, aicina izbaudīt siltākas dienas ezeru krastos, kā arī izriteņot kādu no velomaršrutiem.

Te varēs atrast sev tīkamo gan sportisku aktivitāšu piekritēji, gan tiem, kam patīk laiski gozēties saulē. Vai tās būtu laivas, katamarāni, hidrobaiki, SUP dēļi, vizināšanās uz pūšļa aiz kutera, giroskūteri, riteņbraukšana, dabas takas, pelde daudzajos meža ezeros vai jauka pastaiga pa parkiem, dabas takām, laiska atpūta ezera krastā ar makšķeri un pikniks pie ugunskura – to visu un vēl vairāk var atrast un izbaudīt Smiltenes novadā.

Atpūtas kompleksā “Slīpi” iespējams iznomāt divvietīgas Kayak tipa Slīpi2laivas. Tās ir viegli manevrējamas un būs uzticams transportlīdzeklis jūsu ūdens piedzīvojumiem! Laivas iespējams nogādāt jūsu izvēlētajā vietā pie vajadzīgās ūdens krātuves. Ja ar laivām neesat uz “tu”, iespējams pirmo loku izmest tur pat Slīpos… Slīpju ezerā! Izriteņo velomaršrutu, kurš ved cauri Slīpu apkārtnes gleznajiem laukiem, gar dažādām saimniecībām, piestājot pie dabas un cilvēku radītiem apskates objektiem. Velosipēdu noma pieejama tur pat uz vietas. Slīpu atpūtas kompleksā un tās apkārtnē 2 km2 platībā ir uzzīmēta orientēšanās kartē. Ja ar karti esat uz “Tu”, vasaras beigās varēsiet sēņot un ogot bez bažām, ka svešā vietā varētu apmaldīties. Kā jaunums Slīpos ir SUP dēļu un hidrobaiku (ūdens velosipēdu) noma. Iespējams izmēģināt jauno aktīvās atpūtas aprīkojumu – teltis kokos. Vairāk info: http://slipi.lv/

Atpūtas kompleksā “Silmači” varēsiet baudīt plašu aktīvās atpūtas piedāvājumu. Sporta laukumos ir iespējams spēlēt futbolu, basketbolu, volejbolu, pludmales volejbolu, tenisu, badmintonu. Bezgala daudz prieka sagādā peldēšanās ezerā, makšķerēšana vai vizināšanās ar laivām, ūdens velosipēdiem un kuteri. Kā arī asāku izjūtu cienītājiem ir iespējams brauciens ar kuteri un ūdens atrakciju “jautrais banāns”. Savukārt, lai jautri pavadītu laiku uz ūdens ir pieejams batuts, kas atrodas nevis uz sauszemes, bet gan Lizdoles ezerā. Ja vēlies tuvējo apkārtni apskatīt ar velosipēdu, tad uz vietas ir pieejama arī velo noma. Vairāk info: http://silmaci.mozello.lv/

Tepera ezerā iespējama atpūsties labiekārtotajās atpūtas vietās, peldvietāsSUP House un sporta laukumos. Aktīvo atpūtu pašā Smiltenes sirdī, Tepera ezera krastā, piedāvā arī SUP House. SUP dēļi visai ģimenei – pieejami dažādi izmēri, kas dod izbaudīt kvalitatīvu supošanu visa vecuma cilvēkiem. Giroskūteri – pieejami 2 giroskūteri, kas pārbaudīs jūsu līdzsvara izjūtu, bet, kad iemaņas jau būs apgūtas, varēs baudīt jautrus izbraucienus Tepera ezera apkārtnē. Speedmintona inventārs- dinamiska rakešu spēle, kas aizraus visa vecuma sporta baudītājus. Spikeball – mūsdienīga spēle, kurā bumbu cenšas atsist pret batutu un nenolaist zemē. Vairāk info: facebook.com/suphousesmiltene

Veco parku iecienījuši vietējie iedzīvotāji un viesi ne tikai lēnām pastaigām un krāšņās dabas baudīšanai, bet arī aktīvai atpūtai – nūjošanai, skrituļošanai un velobraukšanai. Parkā pieejami arī āra trenažieri.

Atpūtas vieta pie Spiciera ezera, ir gan ugunskura vieta, gan malka. Jauka Ātrumlaiva 2un klusa vietiņa, tīra, labiekārtota. Savdabīgs un interesants ezers. Ja kādam ir interese gūt adrenalīna devu darba dienas vakaros vai brīvdienās – var pieteikties uz vizināšanos ātrumlaivā vai aizmugurē aiz tās uz pūšļa! (tel. +37126572038)

Platie, līdzenie, ērti izbraucamie Smiltenes apkārtnes ceļi, kā arī kalnainie, smilšainie un vietām pat purvainie meža celiņi ir piemēroti braukšanai ar velosipēdu gan sportiskiem treniņiem un sacensībām, gan aktīvai atpūtai un dabas baudīšanai. Smiltenes apkārtnē pieejami 4 marķēti, dažādas grūtības pakāpju velomaršruti 10, 20, 29 un 30 km garumā. Mainīga ainava, vairāk nekā 9 meža ezeri, mazie pakalni un strauji nobraucieni būs ideāli piemēroti MTB cienītājiem. Tiem, kam ar 30 km ir par maz, var doties “izriteņot Dienvidkalni” jeb izbraukt 40 km garo apļveida velomaršrutu, kas ved no Smiltenes uz Launkalnes kalnaino apvidu.

Ja nu visi Smiltenes maršruti jau izmēģināti, Smiltenes novada Tūrisma informācijas centrā pieejami arī daudzi citi, kas ir atzīmēti kartēs vai izbraucami ar navigācijas palīdzību, bet nav marķēti dabā.

Pieejamie velo nomas punkti:

Lauku māja “Kalbakas” – +371 29465018, +371 29257467 http://www.kalbakas.lv/

Atpūtas komplekss “Slīpi”- +371 28830522; www.slipi.lv

Atpūtas komplekss“Silmači”- +37126555910, +37126586113; http://silmaci.mozello.lv/

Ekstrēmās atpūtas piekritējiem Smiltenes centrā pieejamas skeitparks, tajā būs ko darīt gan iesācējam, gan pieredzējušam braucējiem.

Informāciju par šiem un citiem tūrisma objektiem Smiltenes novadā var uzzināt https://visit.smiltene.lv/

 Informāciju sagatavoja:

Līva Anderšmite

Smiltenes novada Tūrisma informācijas centra tūrisma speciāliste