2020. gada 29. sept.
A- A A+
Viegli lasīt

Andris Klepers dalīsies ar tehnoloģiskajiem risinājumiem viedai tūrisma galamērķu pārvaldībai

Vidzemes Augstskola (ViA) 27. augustā organizēs tiešsaistes zinātniski praktisko semināru tūrisma plānotājiem pašvaldībās vai valsts institūcijās, galamērķu pārvaldes organizācijām, profesionālajām asociācijām, attīstības projektu iniciatoriem, zinātnes un pētniecības partneriem.

Lai sniegtu praktisku atbalstu un jaunas zināšanas par tūrisma galamērķu konkurētspējas paaugstināšanu, ViA pēcdoktorantūras pētnieks Dr. geogr. Andris Klepers prezentēs izveidotu jaunu digitālu datu platformu, kas būtiski atvieglos galveno izpildes rādītāju monitorēšanu, sniegs plašas iespējas tūrisma plānošanai, kā arī attīstības prognožu veidošanai.

27. augusta plkst. 10:00 tiešsaistē (https://youtu.be/ezxcn0_BKCA) norisināsies zinātniski praktiskais seminārs, kurā tiks demonstrētas šīs platformas praktiskās iespējas. Digitālā platforma ietver lielu apjomu strukturētu ģeotelpiski lokalizētu tūrisma datu pa visu Latvijas teritoriju, ko papildina tematiski rādītāji par ekonomisko vērtību, vides vai sociālo ietekmi, pārvaldības efektivitāti. Labumi ieinteresētajām pusēm iekļauj:

1) konkrētus padomus par rezultatīvo rādītāju izvēli stratēģijām, projektiem vai kampaņām;

2) iespējas uzraudzīt īstenoto stratēģijas rīcību atdevi un izprast padziļināti tūrisma ietekmi uz attiecīgo tūrisma vietu, ko nodrošina dažādu tematisko sfēru izpildes rādītāju iekļaušana un regulāra atjaunināšana;

3) plašas iespējas tūrisma plānošanai un stratēģiskai kopsakarību izpratnei, ar dažādu filtru palīdzību pievienojot vai atlasot interesējošos datu slāņus;

4) iegūstami konkrēti fakti projektu pamatošanai, stratēģiju izstrādei vai publiskā finansējuma piesaistei;

5) iespējas arhivēt un uzkrāt datus, nodrošināt to pēctecīgumu un veidot attīstības prognozes u. c.

Šāda veida risinājums ir stabils solis ceļā uz viedu tūrisma galamērķu pārvaldību un pirmajiem Baltijā (pat plašāk) izdevies izveidot tik tehnoloģiski ietilpīgu un apjomīgu  atbalsta platformu tūrisma ilgtermiņa attīstībai. Iniciatīva īstenota pēcdoktorantūras pētniecības projekta “Latvijas tūrisma intelekts” (Nr. 1.1.1.2/VIAA/1/16/100) ietvaros.

Kalendārs

Sociālie mediji

Image is not available
Image is not available
Image is not available
Slider