2020. gada 10. aug.
A- A A+
Viegli lasīt

Izbaudi kustību prieku – dodies velo izbraucienā pa Smiltenes novadu!

Smiltenes novadam pieder īstenas dabas bagātības – līdzenie lauki un pauguri, plašie meži, līkumotās upes un zilie Latvijas ezeri. Šī pievienotā vērtība ir kalpojusi kā iedvesma izveidot vairākus velomaršrutus novada apskatei. Dabā marķēti pieci velomaršruti, tajos iekļauti dažādi apskates objekti un ne mazāk svarīgi – tiem ir atšķirīga sarežģītības pakāpe un garums, šāda variācija ļauj katram izvēlēties piemērotāko maršrutu. Piedāvājam izbaudīt izveidotos maršrutus atpūtai no ikdienas steigas vai vienkārši novada izzināšanai. Vislabāk un jautrāk izbraukt velotakas ir tieši ģimenes vai draugu lokā, taču nebaidies, arī vienatnē nepazudīsi – karte un marķējumi vedīs uz pareizo pusi. Katru gadu notiek arī vairāki riteņošanas pasākumi, kuru laikā tiek veidoti īpaši maršruti ar interesantiem uzdevumiem. Tie nav dabā marķēti, taču ar kartes palīdzību tos iespējams izbraukt jebkurā laikā. 

 

Foto: TIC arhīvs

Smiltenes novada Tūrisma centrs ir izveidojis divus velomaršrutus. “Apriteņo Smiltenes ezerus” marķējuma dabā – zilas norādes ar velomaršruta numuru 115 un oranžu virziena rādītāju uz kokiem. Kopējais garums ir 29 km un to klasificē kā vidējas grūtības. Velotakas laikā, braucējs  izbaudīs šai pusei raksturīgās reljefa formas, skaistās meža ainavas, varēs veldzēties 7 meža ezeros, iepazīt dabas un kultūrvēsturisko mantojumu, vietējos iedzīvotājus, tradīcijas un kultūru. Velomaršruts vijas gar Smiltenes novada tūrisma apskates objektiem – Smiltenes Evanģēliski Luterisko baznīcu, vēsturisko Kalnamuižas kompleksu, Niedrāja ezeru un tā apkārtni, ezeru Latvijas kontūras formā, ievērojamo Pārkalņu naudas akmeni, Silvas dendroloģisko parku, dižo Cērtenes pilskalnu un daudziem mazākiem dabas objektiem.

 

Foto: Agnis Melderis

“Izriteņo Dienvidkalni” velomaršruts iestiepjas Launkalnes kalnainajā apvidū, veidojot 40 km garu apļveida maršrutu. Velomaršruta laikā braucējam jāvadās pēc marķējuma dabā – zilas norādes ar velomaršruta numuru 140 un virziena rādītāju. Velomaršruts ved gar interesantiem Smiltenes novada tūrisma apskates objektiem – Cērtenes pilskanu, Launkalnes muižu, mūra tiltu pār Ruņģupi Launkalnē, mini zoo “Ezerlejas”, atpūtas kompleksu “Silmači”, senlietu privātkolekciju lauku mājā “Lejas Kleperi”, Raibo stabu, Mežoles liegumu, Kapusilu un Vecsautiņu avotiem.

 

Foto: TIC arhīvs

Latvijas valsts meži novadā ir izveidojuši trīs velotakas, kuru marķējums ir krāsaini trijstūri, krāsa atbilstoša dažādiem takas garumiem, dzeltena – 10 km, zila – 20 km un sarkana – 30 km. Ņem vērā, ka takas ir paredzētas kalnu velosipēdiem un ir pietiekami grūtas, tādēļ arī 20 km maršruts būs gana izaicinošs. Galvenie apskates objekti, kas tiek apskatīti ir Tepera un Niedrāja ezeri, Pārkalņu naudas akmens un Silvas dendrārijs. Pie ezeriem ir labiekārtotas teritorijas gan peldēšanai, gan līdzņemtu uzkodu baudīšanai. Informatīvie stendi ar velotaku shēmu ir uzstādīti pie Silvas dendrārija, Niedrāja ezera krastā un starta vietā. 

Kalendārs

Sociālie mediji

Image is not available
Image is not available
Image is not available
Slider