2021. gada 30. jūl.
A- A A+
Viegli lasīt

Smiltenes novadā sanāk!

Svinēsim Smiltenes pilsētas svētkus no 16. līdz 18.jūlijam! – 17.jūlijā visas dienas garumā svētku burvība būs sajūtama arī Radio SWH ēterā –  Klausies, iedvesmojies un nāc baudīt svinības klātienē!

Piektdienas pēcpusdienā, Jāņukalna estrādē, atklājot svētkus ar Smiltenes novada pašvaldības priekšsēdētāja Edgara Avotiņa uzrunu, būs iespēja baudīt Raimonda Paula mūziku teatrāli muzikālā koncertā. Svētkos ikviens tiek aicināts aplūkot Smiltenes evaņģēliski luterisko baznīcu, pēc iespaidīgajiem rekonstrukcijas darbiem, kā arī baudīt novada fotogrāfu brīnišķīgos darbus baznīcas dārzā. Svētku laikā Smiltenes kinoteātris ir sagatavojis piedāvājumu uz lielā ekrāna baudīt animācijas filmu bērniem, kā arī komēdiju pieaugušo auditorijai.

Smiltenē sanāk amatnieki, kas dižosies un piedāvās savu produkciju, pilsētas viesi varēs baudīt saules peldes un veldzēties āra kafejnīcās. Par Smiltenes un jaunu maršrutu iepazīšanu būs parūpējies Smiltenes novada tūrisma centrs, aicinot viesus doties izzinošās ekskursijās pa pilsētas ievērojamākajām vietām. Iepazīstot pilsētas vēsturi – varēs izzināt dzelzceļa līnijas Smiltene-Valmiera-Ainaži vēsturi – attēlos, stāstos un uzdevumos, ko sagatavojis Smiltenes novada muzejs. Dienas laikā varēs aktīvi baudīt vasaru dažādās izzinošās erudīcijas spēlēs, aktivitātēs un bērniem paredzētos piedzīvojumos, turpretī vakarpuses nesīs muzikālākas noskaņas dažādu mūziķu melodijās gan jauniešu, gan pieaugušo auditorijai. Sestdienas naktī būs īpašs pārsteigums Vidusezera ūdeņos, kas atspoguļos Smiltenes novada unikālās vērtības.

Pasākumu organizatori ir parūpējušies par iespēju iedzīvotājiem un pilsētas viesiem vērot svētku koncertus tiešraidē Smiltenes novada pašvaldības interneta medijos, kā arī ikvienam iedzīvotājam tiek sniegta iespēja baudīt svētku koncertus klātienē, līdzi ņemot derīgu Covid-19 sertifikātu vai uz vietas veicot antigēna ekspress testu, īpaši organizētās izbraukumu laboratorijas teltīs.

Lai Smiltenes novadā svētki sanāk!

Pasākums tiks filmēts un fotografēts, pasākuma laikā iegūtie video un foto materiāli tiks izmantoti publicitātes vajadzībām.

Visās svētku aktivitātēs aicinām iedzīvotājus ievērot valstī noteiktos epidemioloģiskos ierobežojumus.

Smiltenes pilsētas svētku ietvaros, piektdien 19.00, Jāņukalna estrādē –  teatrāli muzikāls koncerts ar Raimonda Paula mūziku “Nāc ārā , parunāsim” uzstājas aktieru apvienība “Aģenti” Liepājas teātra aktieri Edgars Pujāts un Armands Kaušelis, Daugavpils teātra aktieris Marģers Eglinskis.
Romantiski smeldzīgās mīlas dziesmas izpildīs mūziķis Kristaps Pujāts.
Ieeja koncertā no plkst. 18.00 no Gaujas ielas.

 

Koncerts Tepera ezera promenādē. (Dakteru iela 2)
Sestdienas vakarā Pilsētas svētku ietvaros, Tepera ezeru un tā apkārtni pieskandinās – grupa Inqognito, dziedātāja Patrisha, rolands če un xantikvariāts, DJ Aleksandrs Lustix.

Iqognito –  Stabils, skaļš un, pats galvenais, latvisks smagais roks bez sintētikas un pompozitātes.

rolands če un xantikvariāts ir šībrīža spilgtākais Latvija repa duets, sevi apliecinājuši gan vietējā repa komūnā, gan ārpus tās. Abu mākslinieku kopsadarbību raksturo izteikta “jaunās skolas” hiphopa skaņa ar tai raksturīgo izpildījumu un plūsmu, tai pat laikā nepazaudējot saturisko bagātību, kas vairāk sastopama iepriekšējo paaudžu hiphopā. Šiem elementiem pa virsu klāta neliela bezkaunības glazūra ir tā kombinācija, kas ļāvusi iekarot publikas uzmanību un atzinību visā Latvijā. Līdz šim abu mākslinieku kontā ir divi albumi, tapšanas stadijā ir trešais kopdarbs albumu sērijā, kuras nosaukums teju ieguvis kulta statusu – “Siera Plate”. 
Ieeja koncertā no 18.00.
 
Grupas “Ceļojums” jubilejas koncerts. Koncertā piedalīsies Kaspars Markševics, Normunds Rutulis un grupas – Palsa, Ceļojums, Propellers, Bruģis.
Ieeja koncertā no plkst 19.00 no Gaujas ielas.
 
Latvijas Nacionālā teātra aktieru koncerts “Mīlestība”.
Ieeja koncertā 14.00 no Gaujas ielas.
 
  • Pilsētas iedzīvotāji un viesi, kas netiek klātienē, varēs pasākumus vērot savās mājās – tiks nodrošināta koncerta “Nāc ārā, parunāsim”, grupas “Ceļojums” jubilejas koncerta un koncerta “Mīlestība”  tiešraide Smiltenes novada pašvaldības mājas lapā – smiltene.lv vai facebook.com – pašvaldības lapā.
  • Ieeja pasākumos uzrādot derīgu Covid-19 sertifikātu un personas apliecinošo dokumentu. 
  • Antigēna ekspress testu varēs veikt Piektdien- Jāņukalna estrādē no plkst. 18.00 līdz 19.30; Sestdien- Smiltenes novada Kultūras centra pagalmā no plkst. 18.00 līdz 21.00; Svētdien- Jāņukalna estrādē no plkst. 14.00 līdz 15.30.

Pasākumi tiks filmēti un fotografēti, pasākuma laikā iegūtie video un foto tiks izmantoti publicitātes vajadzībām.
Organizators ir tiesīgs mainīt pasākuma norises nosacījumus, mainoties valstī noteiktajiem epidemioloģiskajiem noteikumiem.

Informāciju sagatavoja

Gita Ozoliņa

Smiltenes novada KC mākslinieciskā vadītāja

[email protected]

Apes Novads
Gulbenes novads
Raunas Novads
Slider