2021. gada 23. febr.
A- A A+
Viegli lasīt

Ziemas aktivitātes Smiltenē un tās apkārtnē

Piedāvājam jums Smiltenes novada Tūrisma informācijas centra apkopoto informāciju par ziemas aktivitātēm Smiltenē un tās apkārtnē.

Slēpošanas inventāra noma

  • Smiltenes tehnikumā, Kalnamuižā, ikviens interesents jebkurā laikā var izīrēt slēpošanas inventāru, sazinoties ar Leonu Peļņu (+371 26544935). Slēpošanas inventārs atrodas viesnīcas  “Kalna ligzda” pagrabiņā.
  • Grundzāles pagastā pie sporta darba organizatora Māra Stabiņa ir pieejams slēpošanas inventārs, iepriekš sazinoties (+371 29170685).

Slēpošans trase pie Tepera ezera

Slēpošanas trasē pie Tepera ezera ir sākusies aktīvā slēpošanas sezona, kur tiek sagatavots trases segums, lai ikviens aktīvās atpūtas cienītājs trasi var pilnvērtīgi izmantot slēpošanai. Trases kopējais garums ir 3 km. Sīkāka informācija, trases shēma un noteikumi pieejami šeit.

Smiltenes āra slidotava (hokeja laukums)

Smiltenē, Dakteru ielas galā, līdzās Tepera ezeram atrodas Smiltenes āra slidotava. Slidotava ir pieejama apmeklētājiem, kad ir labvēlīgi laika apstākļi ledus nodrošināšanai laukumā un ar savu personīgo inventāru. Slidotavas atvēršana atkarīga no laukuma sagatavošanas darbu veikšanas (ledus atjaunošanas) ilguma un laika apstākļiem. Par slidotavas pieejamību ieteicams sazināties ar Ilgvaru Plētienu (+371 29336726). Sīkāka informācija un slidotavas drošības noteikumi pieejami šeit.

Vecais parks un Tepera ezera promenāde

Dodies nesteidzīgā pastaigā un izbaudi skaisto ziemas ainavu Vecajā parkā un Tepera ezera promenādē. Abula upes skaistie loki un reljefs īpaši izceļas uz baltā sniega fona. Vietējie iedzīvotāji ziemā ir ļoti iecienījuši Tepera ezera ūdenskritumu, kas ziemā sasalstot rada skaistus ledus veidojumus. Gan Vecajā parkā, gan Tepera ezera promenādē ir izgaismoti gājēju celiņi, līdz ar to doties pastaigās ir iespējams arī vakara stundās.

Būdas kalna trase

Publiski pieejama, labiekārtota distanču slēpošanas trase Launkalnes pagastā, kas ir 5 – 6 km gara, bet izvēloties vairākus papildus lokus distanci var pagarināt. Trase ved pa skaistu, daudziem pakalniem bagātu mežu, kur netrūkst, lielāku un mazāku no braucienu un kāpumu. Distanču trase pielāgota gan slīd solim, gan klasiskajam slēpojumam. Slēpošanu var sākt pie kafejnīcas “Jautrais ods”.

Niedrāja ezers un tā apkārtne

Piemērota vieta aktīvai atpūtai arī ziemā. Ainaviskas takas un celiņi nūjošanai, nesteidzīgām pastaigām un dabas baudīšanai, trase slēpošanai, kā arī plaša ezera virsma slidošanas priekiem. Niedrāja ezera krastos pieejamas labiekārtotas vietas atpūtai, kur sasildīties pie ugunskura, uzcept līdz paņemtās desiņas un baudīt karstu tēju. Informējam, ka ziemas laikā, lai iekurtu ugunskuru, malka ir jāņem līdzi pašiem, un uguni drīkst kurināt tikai tam īpaši paredzētajās vietās.

Cērtenes pilskalns

Senais latviešu pilskalns ar savu skaisto un mierpilno apkaimi aicina izjust tā cēlās virsotnes, stāvās nogāzes un pastaigu takas arī ziemā. Smiltenieši jau izsenis devušies šeit baudīt ziemas priekus un skaisto ainavu.

 

Aicinām ievērot valstī noteiktos ierobežojumus kā arī būt modriem un padomāt par savu un līdzcilvēku drošību!

 
Informāciju sagatavoja:
Lelde Atlāce
Smiltenes novada Tūrisma informācijas centra
Tūrisma organizatore

Kalendārs

Sociālie mediji

Apes Novads
Alūksne visit
Gulbenes novads
Raunas Novads
Slider