Flower

Mēru muiža un Smiltenes novada muzejs

Foto: Evija Ziemiņa

Muižas teritorijā ir apskatāma muižas pils, kas ir celta 1905. gadā – romantiska eklektisma stilā ar tornīšiem, kuri tai piedod senlaicīgu izskatu. 1926. gada vasarā muiža tika pārbūvēta skolas vajadzībām un šobrīd vairs nedarbojas.

Muižas telpās darbojas Smiltenes novads muzejs, kurā ir aplūkojama novadpētniecības ekspozīcija un Birzuļu pamatskolas muzeja ekspozīcija. Muzeja izstāžu zālē regulāri apskatāmas jaunas izstādes.

Smiltenes novada muzejā – Mēru muižā atklāta jauna, pastāvīgā ekspozīcija, kas veltīta novada medicīnas vēsturei. Ekspozīcija ar nosaukumu “Smiltenes novada medicīnas vēsture un muzeja pirmsākumi” tapusi, godinot un novērtējot dakteru Krūmalu ieguldījumu Smiltenes kultūrvēsturiskā mantojuma pētīšanā, vākšanā un saglabāšanā, radot priekšnosacījumus Smiltenes novada muzeja izveidošanai. Vairāk par ekspozīciju lasiet šeit.

Muižas apkārtnes skaistumu vairo, ap to izveidotais, parks, kura teritorijā aug viens no lielākajiem ozoliem Latvijā, bet pēc vainaga lieluma (30x30m) – lielākais Baltijā.

Medicīnas vēstures ekspozīcija
Foto: Evija Ziemiņa

Smiltenes novada muzejs Mēru muižā aicina uz nodarbību “Muižas smiņķu un zālīšu ķēķī”. Nodarbības laikā būs iespējams izgatavot krēmus, lūpu balzamus un citus skaistuma kopšanā noderīgus līdzekļus no dabiskām sastāvdaļām, vienlaikus popularizējot bezatkritumu dzīvesveidu. Darbinot ar roku griežamas kafijas dzirnaviņas, no dažādiem garšaugiem būs iespējams pagatavot zaļo sāli. Vairāk par nodarbību lasiet šeit.

Kalendārs

Sociālie mediji