Nakts pārgājiena“Spocīns Jocīns” dalībnieki izgaismo “Stounhendžu”

31. oktobra vakarā 149 lieli un mazi smiltenieši devās nakts pārgājienā “Spocīns Jocīns”, lai 7 kilometru garajā maršrutā iepazītu Smiltenes apkārtni tumsā. Šis bija līdz šim apmeklētākais Smiltenes novada TIC organizētais pasākums.

Maršruts sākās pie Smiltenes Tūrisma informācijas centra, kur, pēc reģistrēšanās un īsas atklāšanas, ceļš vijās tālāk uz Jāņukalnu, gar pilsētas robežu uz Grotūzi. Tālāk, dodoties pa kādreizējā dzelzceļa posmu tika meklēti krūmos paslēpušies spoki. Gar vecās dzelzceļa stacijas vietu devāmies uz Tiltlejām, kur ceļš tālāk veda mūs gar “Slaktūzi” (Firsta Paula Līvena laikā celto kautuvi) uz skaisti ar svecītēm izgaismoto “Stounhendžu”, kur dalībniekiem bija iespēja atvilkt elpu un sasildīties pie ugunskura, uzcept līdzi paņemtās desiņas un iedzert karstu tēju, lai atgūtu spēkus un dotos atpakaļceļā uz Smilteni.

Salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, laika apstākļi šogad lutināja ar skaidrām, zvaigžņotām debesīm, neparasti oktobra beigām silto laiku, kas atviegloja iešanu un ļāva dalībniekiem uzkavēties ilgāk pie ugunskura un izbaudīt vakaru, jo degunā neknieba sals.

Smiltenes novada Tūrisma informācijas centrs saka lielu paldies visiem dalībniekiem un īpašu paldies pasākuma vadītājai Santai Paeglei par lielisko maršrutu un kopā pavadīto laiku!

Fotogrāfijas lejupielādei (publicējot obligāti jānorāda foto autors): Evija Ziemiņa.

 

 

Informāciju sagatavoja:
Amanta Bērziņa,
Smiltenes novada Tūrisma informācijas centra
tūrisma speciāliste