Pārgājienā “Iepēdo pavasarī” iepazīst Zeltiņu apkārtni

30. martā Bilskas pagasta Zeltiņu centrā pulcējās liels skaits aktīvās atpūtas cienītāju, lai dotos 13 km garā pārgājienā un “iepēdotu” pavasarī. 

Aizvadītajā sestdienā, 30. martā, 86 lieli un mazi, jauni un veci, smaidīgi dalībnieki un divi četrkājaini draugi pulcējās Bilskas pagasta Zeltiņos, lai piedalītos Smiltenes novada Tūrisma informācijas centra (TIC) rīkotajā pavasara pārgājienā “Iepēdo pavasarī”.

Pretstatā pagājušā gada pavasara pārgājienam, kad daba bija sarūpējusi spēcīgu sniegputeni un sniega kupenas, šogad laikapstākļi lutināja ar patīkami siltu un saulainu, vien mazliet vējainu laiku.

Ejot varēja sajust, kā daba mostas un ieraudzīt gan pirmās vizbulītes spraucamies starp lapām, gan dzeltenos taureņus virpuļojam virs takām, kā arī ziedošās lazdas, māllēpes, meža ceriņus un satikt pirmo, pamodušos glodeni aizslīdam garām. Visu pārgājiena laiku dalībniekus pavadīja putnu čalas kokos un dzērvju balsis pļavās.

Mērojot 12 kilometru garo pārgājienu pa Zeltiņu pusi, pasākuma vadītājā Santa Paegle piestāja un pastāstīja par vietējām dabas un vēstures bagātībām. Santa dalījās stāstos par Kūjiņu jeb naudas kalnu, kur zviedri kara laikā savas naudas lādes aprakuši, par raženo Kalnegļu upurozolu, ko vietējie mīļi dēvējuši par ”Veco tēvu” un agrākos laikos nesuši ziedus, gan Kalnegļu pilskalnu, kur purvu ieskautā, nepieejamā paugurā patvērušies vietējie briesmu gadījumā. Tāpat pārgājiena dalībniekiem bija iespēja uzzināt par skaisto Zeltiņu pusmuižu, kas celta Firstam Līvenam kā vasaras māja.

Liels paldies visiem pārgājiena dalībniekiem un īpašs paldies Santai Paeglei par lielisko maršrutu un aizraujošajiem stāstiem!

Uz tikšanos nākamajā Smiltenes novada TIC pasākumā “Ieriteņo vasarā” jau 18. maijā! 

Foto galerija: ŠEIT

Fotogrāfijas lejuplādei:

Evija Ziemiņa: ŠEIT

Lelde Atlāce: ŠEIT

Agita Ļeļeva: ŠEIT

 

Informāciju sagatavoja:

Modris Apsītis

Smiltenes novada TIC vadītājs