Loading Notikumi

« Visi Notikumi

  • Šis notikums jau ir noticis.

Latviešu Kino – “Pelni sniegā”

24 marts , 17:00 - 19:00

| 3€

Latviešiem viens no tautas vēstures smagākajiem posmiem tika atspoguļots filmā “Melānijas hronika”. Tagad skatīsim līdzīgo likteņu – Lietuvas traģēdiju “Pelni sniegā”.  Šī  spēlfilma balstīta uz lietuviešu izcelsmes amerikānietes Rūtas Šepetis dižpārdokļa motīviem “Starp pelēkiem toņiem”, kas izdots arī latviešu valodā, “Zvaigzne ABC” apgādā. Romāns balstīts uz Sibīrijas izdzīvotājas atmiņām.

Filma “Pelni sniegā” pērn kļuva par Lietuvā visvairāk apmeklētāko filmu. Sakritība: tas pats bija Latvijā ar “Melānijas hronika”.

1941. gadā piecpadsmitgadīgo Līnu gaida iestāšanās mākslas skolā, pirmās satikšanās un viss, ko spēj dāvāt vasara. Taču kādu nakti Līnas mājās ielaužas čekisti, lai viņu kopā ar māti un jaunāko brāli deportētu uz Sibīriju. Līnas tēvs ir nošķirts no ģimenes, notiesāts uz nāvi. Līna bezbailīgi cīnās par izdzīvošanu un cieši apņemas: ja paliks dzīva, tad par godu savai ģimenei un neskaitāmiem tūkstošiem citu deportēto iemūžinās visu pieredzēto zīmējumos un atmiņu pierakstos. Viņa ļoti riskē, nododama tālāk savus zīmējumus, cerēdama, ka tie, iedami no rokas rokā, sasniegs viņas tēvu un aiznesīs viņam ziņu, ka sieva un bērni vēl ir dzīvi. Moku ceļš Sibīrijā ir garš, un Līnai, tāpat kā citiem, dienu pēc dienas palīdz izturēt neticams gribasspēks, mīlestība un cerība.

 

Detaļas

Datums:
24 marts
Laiks:
17:00 - 19:00
Izmaksas:
3€

Vieta

Smiltenes kinoteātris
Gaujas iela 1
Smiltene, Smiltenes novads LV - 4729 Latvija
+ Google Karte
Mājaslapa:
http://www.smilteneskino.lv/