Smiltenes novada dārzi un tūrisma saimniecības gaida Tevi!

Ir pienākusi vasara- laiks, kad daba ir pašā plaukumā un dārzos viss bagātīgi zied un saldi smaržo. Šis ir īstais brīdis, lai paviesotos pie vietējiem dārzkopjiem un tūrisma saimniecībām. Lai atvieglotu jums izvēli, piedāvājam dažas idejas mazam ceļojumam tepat Smiltenes novadā. Grundzales floksu karaliene - Evija Ziemiņa (1)

Ērikas Trifanovas flokšu dārzs. Grundzāles pagasta ”Lejas Brūžos” ir uzplaukuši pirmie flokši, kuriem katru dienu strauji pievienojas citi. Dārzā var apskatīt vairāk nekā 150 dažādu nokrāsu flokšus, no kuriem lielākā daļa ir enerģiskās saimnieces pašas selekcionēti. Ieeja par ziedojumiem. Vizīte iepriekš jāpiesaka zvanot: +371 25455791.

Andra Krūmiņa liliju dārzā Blomes pagasta ”Sirmiņos” bagātīgi zied visdažādākās lilijas. Saimniecībā kopskaitā apskatāms ap 250 dažādu liliju šķirņu. Ieeja par ziedojumiem. Vizīte iepriekš  jāpiesaka zvanot: +371 26539071

Tāpat ikviens būs laipni gaidīts apskatīt senlietu privātkolekciju ”Lejas Kleperos”, Launkalnes pagastā. Tur, ainaviskā vietā, tradicionālā lauku saimniecībā, kurā saimnieko jau vairāk nekā 350 gadus, ir iespējams iepazīt dabu un tās daudzveidību, vienu no dižākajiem Latvijas        ošiem, kā arī meža, medību un senlietu privātkolekciju. Pirms apciemojuma lūgums pieteikties zvanot: +371 26485545.

Kad daba iepazīta un ziedu krāšņums izbaudīts, iesakām doties uz dzirkstošo bērzu sulu ”Birzī” ražotni Brantu pagastā ”Kainaižos” , kurā Birzī (8)   ir iespēja atveldzēties, degustējot dažādas bērzu sulu variācijas, bērzu sīrupu, vīnu un doties      ekskursijā, un iepazīt ražošanas procesu. Vairāk www.birzi.lv vai zvanot +371 29199982