Smiltenes velotakas

Platie, līdzenie, ērti izbraucamie Smiltenes apkārtnes ceļi, kā arī kalnainie, smilšainie un vietām pat purvainie meža celiņi ir piemēroti braukšanai ar velosipēdu gan sportiskiem treniņiem un sacensībām, gan aktīvai atpūtai un dabas baudīšanai.

Tāpēc Smiltenē un tās apkārtnē izveidotas dažādu garumu un sarežģītības marķētas velotakas – 10, 20 un 30km garas, kas ved gar interesantām apskates un atpūtas vietām. Informatīvos stendos ir aplūkojamas velotaku shēmas. Šīs takas ir piemērotas arī nūjošanai pavasara, vasaras un rudens mēnešos, bet ziemā – slēpošanai.


Drukātā karte

Lai lejupielādētu kartes drukāto versiju spiediet uz attēla vai šeit.

Maršrutu navigācijas (GPX) faili

10 km maršruta GPX fails pieejams šeit.

20 km maršruta GPX fails pieejams šeit. 

30 km maršruta GPX fails pieejams šeit. 

Marķējums

Dabā velomaršruti apzīmēti ar krāsu uz kokiem. Trašu sadalījuma vietās ir arī norādījuma zīmes, Skaitlis uz norādījuma zīmēm zem attiecīgās krāsas karodziņa norāda attālumu no konkrētās vietas līdz starta – finiša vietai sporta un atpūtas kompleksā “Teperis”.

Vieglākā un arī īsākā tase gan kartē, gan dabā marķēta dzeltenā krāsā. Šī ~10 km garā trase ir veicama jebkuram cilvēkam, kurš prot braukt ar divriteni.

Vidējas grūtības trase ir ~20 km gara un ir apzīmēta zilā krāsā, tā piemērota braucējiem ar nelielu pieredzi.

Paaugstinātas grūtības velotrase apzīmēta sarkanā krāsā – veicama braucējiem ar kalnu divriteņiem, kuriem ir pieredze sporta braucienos. Trases garums ~30 km.

Informatīvie stendi ar velotaku shēmu uzstādīti pie Silvas dendrārija, Niedrāja ezera krastā un starta vietā.

Kalendārs

Sociālie mediji